Ekşi Sözlük Şikayet Yanıtları

Bu alanda her ne kadar platformumuzda görev alan yazar ve editörlerimiz bize hakkımızı vermiş olsa da Ekşi Sözlük hesabımız olmadığı için sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz. Çok eski ve doğal olarak hiç güncel olmayan entry’lere burada yer vermeyeceğiz. Sadece, içerisinde uygunsuz ifadeler bulunan, tarafımızca hakkında mahkeme kararı aldırılan entry’ler başka spekülasyonlara alet olmaması için ele alınmıştır.

Söz konusu entry’de küfür ve hakaret bulunmaktadır. Avukatımız hızlı bir şekilde irtibata geçerek aksiyon almıştır. Entry’yi yazan İçerik Bulutu’na kabul edilmeyen bir yazar adayıydı. Takdir edersiniz ki içerik içerisinde sadece bize karşı yapılan bir eleştiri olsaydı mahkeme de Ekşi Sözlük de kaldırmazdı.

Bu yazar adayımız, eminiz ki çok iyi bir yazardır. Ama biz gerçek hayatta yazarlık yapan, yani kitap ve farklı matbu eserler yazan yazarlar aramıyoruz. İçerik Bulutu, bünyesinde sadece dijital içerik üreticilerine veriyor. Bu adayın yazarlığına saygı duyuyoruz ancak yaptığımız ve yapmayı hedeflediğimiz işler ne yazık ki örtüşmüyor. 

Sevgili Ekşi Sözlük yazarı, evet sistemimiz davetiye ile çalışıyor. Davetiye almak için bu içeriği gözden geçirebilirsiniz. 

Maalesef yazar ücretleri hakkındaki bilgiler güncel değil. Çok eski dönemden kalan bir eleştiri. Geçmiş yıllardaki fiyatlarımızı alıp yazar ücreti olarak da 5 yıl önceki fiyatların maksatlı olarak yazıldığı şüphesini kuvvetlendiriyor. Ayrıca performans sistemine dayalı ücretlendirmemiz aşağıya doğru değil yukarıya doğru çalışan bir sistemdir. Dolayısıyla İçerik Bulutu, çok kaliteli içerik üretenleri ödüllendiren bir sisteme sahip. İçerik üreticilerine “yazı” başına değil “içerik” başına ücret ödenen yegane platform olduğumuzu belirtmemiz gerekir.

Merkez ofisimizde tam zamanlı olan pozisyonlar dışında hiçbir zaman böyle bir gerekliliği şart koşmadık.