“Editör değerlendirmesi” ne demek? (İçerik için revizyon istenmesi, içeriğin reddedilmesi veya içeriğin ön onay alması)

Yazarlarımızın ürettiği her içerik, kontrol aşamasında editörlerimiz tarafından değerlendirilerek 0,5 ila 5 puan arasında notlandırılır. Burada dikkat edilmesi gereken şey, editörümüzün yazar özelinde değil, içerik özelinde puanlama yaptığıdır. Ayrıca editörlerimiz kontrol aşamasında içeriği üreten yazarın ismini de görememektedir.

Eğer içerik istenilen kalitede ya da briefe uygun değilse editör tarafından revizyon istenebilir. Bu revizyonları belirtilen revizyon süresi içinde yapmanız gerekmektedir. İçeriğiniz kaliteliyse ve briefe de uygunsa editör tarafından puanlanarak onaylanır. Revizyonları doğru yapmadığınızda, içerik özgün değilse ya da belirtilen süre içinde revizyonları gerçekleştirmediyseniz içerikler editörler tarafından reddedilir.

İçerik kalite politikamız gereği, içerik üreticilerimize sisteme dahil oldukları andan itibaren öncelikle sadece 10 içerik üretme hakkı verilir. Bu içeriklerin üretiminden sonra yazar performans puanı ortalamasının minimum 2,20 olması gerekmektedir. 2,20 puanın altındaki aday içerik üreticileri ile yollar ayrılırken; bu ortalamaya ya da üst düzey performansa sahip yazarlarımız İçerik Bulutu’nda içerik üretmeye devam edebilmektedirler.

Başka sorularınız var mı?Bir talep gönder